This smart all-in-one A3 inkjet offers a speedy first page out time, as well as flatbed A3 scanning and a 50-page Automatic Document Feeder (ADF) to help you fly through your workload. Ideal for cost-savvy businesses, it’s compatible with high-yield cartridges that print up to 3,000 pages – helping to bring the cost per page down. Combine that with robust construction and intelligent connectivity and it becomes a must buy for any small business.
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Brother |
| Type | Multi-function Inkjet Printer |
| Model | MFC-J3530DW |
| Printer Type | Colour |
| Functions | Print, Scan, Copy, Fax |
| Max paper size | A4, LTR, EXE, B5, A3, LGR, B4, LGL, Folio, A5, B6,A6, Photo(10x15cm/4×6 |
| Memory | 128MB |
| Processor | 576MHz |
| Paper input | 250 sheets |
| Paper output | 100 sheets |
| Dimensions | 575 x 477 x 305 mm |
| Weight | 19.6 kg |
| Product Quantity | 1 |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.